FLEXIT Polska – Norweski Producent Rekuperatorów i Pomp Ciepła

EcoNordic – pompa ciepła z rekuperatorem bez jednostki zewnętrznej

pompa ciepla bez jednostki zewnetrznej

Pompa ciepła to jedno z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewanego powietrza, które w dodatku pozwala zaoszczędzić, zatem coraz więcej domów ogrzewanych jest za pomocą pompy ciepła. Urządzenie najczęściej dzieli się na jednostkę wewnętrzną i zewnętrzną, ale czy druga część jest rzeczywiście konieczna?

 

ECONORDIC W/WH4 małe urządzenie, duże możliwości

ECONORDIC to pompa ciepła powietrze-woda z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej i rekuperatorem (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła). Co najważniejsze ECONORDIC jest pompą ciepła bez jednostki zewnętrznej, dzięki czemu nie trzeba specjalnie gospodarować miejsca na podwórku.

ECONORDIC składa się z 4 modułów:

 • moduł Rekuperatora (Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła)
 • moduł Pompy Ciepła CO2 (powietrze – woda) bez jednostki zewnętrznej
 • moduł hydrauliczny z zasobnikiem ciepłej wody ze stali nierdzewnej
 • moduł przyłączeniowy dla centralnego ogrzewania z pompą obiegową w komplecie
pompa ciepla rekuperacja flexit

Pompa ciepła bez jednostki zewnętrznej

Całe pomieszczenie techniczne w jednej szafie!

pompa ciepla wh4 w ladnym domu

Jak pompa ciepła typu powietrze - woda może pracować bez jednostki zewnętrznej?

ECONORDIC, tak jak każda inna pompa ciepła typu powietrze – woda, potrzebuje energii z powietrza. Wynikiem tego jest ciepło w postaci ciepłej wody użytkowej oraz ciepłej wody do centralnego ogrzewania. Konwencjonalne pompy ciepła potrzebują dużej ilości powietrza (ok. 1200 – 1700 m3/h.) Dla tak dużej ilości powietrza niezbędna jest jednostka zewnętrzna. 

Jednak ECONORDIC pracuje na czynniku chłodniczym CO2, dzięki czemu pompa ciepła ma znacznie wyższą sprawność, a więc ilość potrzebnego powietrza może być znacznie mniejsza

Pracując na 100% ECONORDIC potrzebuje tylko 700 m3/h powietrza. Tak wysoka sprawność oznacza, że możemy zastąpić jednostkę zewnętrzną wentylatorem zintegrowanym wewnątrz modułu pompy ciepłaWentylator zasysa i wydmuchuje powietrze z kanałów podłączonych do zewnętrznej ściany domu.

pompa ciepła co2

ECONORDIC
działa na czynniku CO2

W związku z tym ma większą sprawność, przy mniejszym zapotrzebowaniu na miejsce!

Jak funkcjonuje ECONORDIC?

Jak wspomniano powyżej, ECONORDIC składa się z czterech modułów, ale na razie opiszmy dwa z nich – moduł pompy ciepła i moduł wentylacji: 

Moduł wentylacji

Zintegrowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperator), podobnie jak klasyczny Rekuperator FLEXIT pracuje z obrotowym wymiennikiem ciepła, który jest bardziej entalpiczny niż wymienniki krzyżowe lub przeciwprądowe. Posiadanie rekuperatora zintegrowanego z pompą ciepła przynosi ogromną korzyść - dodatkowy odzysk ciepła. Każda pompa ciepła powietrze-woda, do pracy potrzebuje powietrza. Gdy temperatura na zewnątrz jest niska, normalnym zjawiskiem jest utrata wydajności pompy ciepła. Jednak nasz rekuperator ma kanał wywiewny. To wywiewane powietrze jest "resztką ciepła" po wymienniku ciepła, jednak gdy temperatura powietrza zewnętrznego osiąga niskie wartości, ta resztka może stanowić nawet 70% całkowitego powietrza, którego potrzebuje pompa ciepła. Pozwala to na utrzymanie 100% mocy grzewczej aż do temperatury -14C.

Moduł pompy ciepła


Pompa ciepła typu powietrze - woda pracuje z czynnikiem chłodniczym CO2 i nie wymaga jednostki zewnętrznej. Jedną z głównych zalet EcoNordic jest wysoka wydajność dzięki zastosowaniu czynnika chłodniczego CO2, którego COP wynosi od 3,6 do 4,2. Jest to zasługa jego fizycznych możliwości, które są znacznie lepsze niż czynnika chłodniczego typu F. Dzięki opatentowanej sprężarce FLEXIT nasz wymiennik ciepła osiąga temperatury do 105°C przy bardzo niskim zużyciu energii elektrycznej. Pompa ciepła ECONORDIC zapewnia 100% efektywności cieplnej do temperatury powietrza zewnętrznego -14°C.

Pompa ciepła bez jednostki zewnętrznej; steruj urządzeniem z każdego miejsca na świecie!

Wszystkimi funkcjami urządzenia można łatwo sterować i kontrolować za pomocą bezpłatnej aplikacji FLEXIT GO na telefon. FLEXIT GO umożliwia sterowanie pompą ciepła z dowolnego miejsca na świecie za pomocą jednego kliknięcia.  Aplikacja jest całkowicie darmowa, dzięki czemu nie trzeba wydawać pieniędzy na sterownik

Dzięki systemowi FLEXIT GO nie trzeba wydawać dodatkowych pieniędzy na kontroler. Może się to wydawać nieistotne, ale sterownik nie musi pasować do wystroju wnętrza Twojego domu. Ponadto nie musisz się martwić o dodatkowe otwory i kable do podłączenia sterownika.

Ogromną zaletą są również zintegrowane czujniki temperatury, dzięki którym ECONORDIC może doskonale kontrolować temperaturę w Twoim domu. Budowa domu wiąże się z ogromnymi kosztami, więc może wywołać uśmiech na twarzy, gdy okaże się, że nie trzeba kupować termostatu oraz sterownik.

Aplikacja FLEXIT GO

Dla ludzi lubiących wygodę i możliwości!

telefon z zainstalowana aplikacja flexit go
technologie flexit pompa ciepla rekuperator

Charakterystyka pompy ciepła bez jednostki zewnętrznej

 • pompa ciepła powietrze-woda z czynnikiem chłodniczym CO2

 • zintegrowana wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła z obrotowym wymiennikiem entalpicznym

 • zintegrowany zbiornik wody z blachy stalowej

 • prefabrykowana hydraulika (ograniczona liczba błędów ludzkich)

 • zintegrowana pompa obiegowa z automatyczną regulacją mocy

 • zintegrowane czujniki temperatury – brak konieczności stosowania termostatów

 • bezpłatne sterowanie na całym świecie dzięki bezpłatnej aplikacji mobilnej FLEXIT GO

 • wsparcie diagnostyczne i serwisowe na odległość

 • wyposażony we wszystkie technologie FLEXIT

 • bezpłatna 5-letnia gwarancja

ARTYKUŁ SIĘ SPODOBAŁ? PODZIEL SIĘ NIM Z INNYMI!

Czy jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Masz dodatkowe pytania?

flexit-zespol