FLEXIT Polska – Norweski Producent Rekuperatorów i Pomp Ciepła

High Heat Recovery

High Heat Recovery

We FLEXIT, szukamy i dostarczamy nowoczesnych rozwiązań w segmencie wentylacji już ponad 50 lat. Świat wokół nas nieustannie się zmienia. Klienci są coraz bardziej świadomi i UE kładzie większy nacisk na zdrowie niż kiedykolwiek wcześniej. We FLEXIT zdrowie było zawsze na pierwszym miejscu. Nasze długoletnie doświadczenie udowodniło, że wymienniki obrotowe są lepszym rozwiązaniem dla nowoczesnego budownictwa.

W 2006 roku wprowadziliśmy pierwszy rekuperator z obrotowymi wymiennikami ciepła. Dzięki fantastycznym wynikom i zadowoleniu naszych klientów korzystamy z nich, aż do dziś.

Rekuperatory Obrotowe

Zalety wymienników obrotowych FLEXIT:

Zdrowa i komfortowa ilość wilgotności powietrza:

  • Odpowiednia ilość wilgotności powietrza w pomieszczeniach ma pozytywny wpływ na nasze otoczenie. Zapewnia brak suchej skóry, mniej kurzu i mniej patogenów oraz brak ładunków elektrostatycznych.

Niezawodność w trudnych warunkach:

  • 50 letnie doświadczenie w skandynawskich warunkach udowodniło, że w nowoczesnym budownictwie lepiej sprawdzają się wymienniki obrotowe. (czytaj więcej w naszym blogu blog )

 

Zmniejszone wymiary:

  • Rekuperator z wymiennikiem obrotowym, dzięki swojej konstrukcji pozwala na osiągnięcie znacznie mniejszych rozmiarów. Urządzenia z wymiennikami krzyżowymi albo przeciwprądowym muszą mieć większą obudowę i zabierają więcej miejsca co dodatkowo utrudnia montaż.

 

Czystość powietrza:

  • Bezpyłowe powietrze

 

wymienniki obrotowe FLEXIT

Niski opór: 

  • W porównaniu do wymienników krzyżowych oraz przeciwprądowych – to obrotowe posiadają bardzo niski opór przepływu powietrza, niższą amortyzację silników.

Wydajność:

  • Wysoki poziom wydajności temperaturowej

Zdrowy klimat:

  • Idealny klimat w pomieszczeniu przez cały rok (ODZYSK WILGOTNOŚCI)

 

Unikatowe rozwiązanie dla domów nowoczesnego budownictwa

Wilgotność powietrza definiuje komfort i klimat w pomieszczeniu. Kiedy powietrze staje się za suche, nie tylko komfort dramatyczne spada, ale pojawia się również mnóstwo zagrożeń dla naszego zdrowia. Obrotowy wymiennik ciepła FLEXIT przenosi zarówno energię jawną (temperaturę), jak i utajoną (wilgotność).

W tym celu gładką folię masy akumulacyjnej powleka się sito molekularne. Transmisja wilgoci poprawia klimat w pomieszczeniu, zwłaszcza w okresie grzewczym. Nasze obrotowe wymienniki wyposażone są w higroskopijną powierzchnię, dzięki której jesteśmy w stanie odzyskać wilgotność (entalpia) i utrzymać poziom wilgoci na komfortowym poziomie nawet w te najsuchsze dni.

higroskopijna powierzchnia wymienników obrotowych

Odzyskiwanie wilgoci przez cały rok: połączenie higroskopijnej powierzchni i folii aluminiowej.

Większa wydajność przy niskim spadku ciśnienia

wysoka wydajność odzysku ciepła i wilgoci

Aby sprostać oczekiwaniom naszych klientów, wszystkie obrotowe wymienniki FLEXIT są dostępne w wariantach o wysokiej wydajności. Warianty te zapewniają znacznie lepszą wydajność w zakresie odzysku ciepła i wilgoci przy wyjątkowo niskim spadku ciśnienia.

Jak to możliwe?

Specjalnie dostosowana głębokość konstrukcyjna, struktura masy akumulacyjnej, a tym samym stopień jej zagęszczenia zapewnia utrzymanie niskiego spadku ciśnienia zapewniając jednocześnie wyższy poziom wydajności.

Obudowa

Solidna konstrukcja zapobiega niechcianym ruchom i wibracjom wymiennika przeznaczonego do montażu pionowego. Masa akumulacyjna składa się z nieobrobionego aluminium i idealnie nadaje się do stosowania w centralach wentylacyjnych budynków mieszkalnych, biur, hoteli itp. 

Napęd

Wymienniki FLEXIT napędzane są bezbiegowo jako rezultat niezawodnej harmonii współpracy silnika krokowego i jednolitego paska napędowego. Wysokowydajny silnik krokowy umożliwia delikatną, równą oraz zmienną pracę wymiennika. Klasa silnika IP61 zapewnia długą żywotność nawet w tych najtrudniejszych warunkach. Paski napędowe są jednolite, co oznacza brak słabego miejsca (złącza). Ponadto, powolne rozruszanie (krok po korku) przez silnik krokowy nie powoduje napięcia w pasku, dzięki czemu eliminuje jego rozciąganie się i przedłuża żywotność paska.

technologia rekuperacji High Heat Recovery

Odzyskiwanie wilgoci przez cały rok: połączenie higroskopijnej powierzchni i folii aluminiowej.

Niskie koszty nawilżania powietrza

Obrotowy wymiennik FLEXIT przenosi dużą ilość wilgoci z powietrza wywiewanego do powietrza nawiewanego, szczególnie w okresie zimowym. Oznacza to, że wilgotność powietrza jest utrzymywana w pomieszczeniu, a dodatkowe systemy nawilżania powietrza mogą być projektowane
w mniejszych wymiarach. Dzięki efektywnemu odzyskowi wilgoci wymagania dotyczące dodatkowego nawilżania powietrza znacznie się zmniejszają. 

Ekonomiczne odzyskiwanie wilgoci

W przypadku systemów wentylacji bytowej niezbędny jest skuteczny odzysk wilgoci w okresach przejściowych oraz w okresie zimowym. Powłoka Emån została specjalnie zoptymalizowana pod kątem tych sezonów roku. Składa się ze specjalnej kombinacji powierzchni higroskopijnej służącej do selektywnego odprowadzania wilgoci, oraz z folii aluminiowej. Ta hybrydowa konstrukcja pozwala zaoszczędzić koszty inwestycji, zapewniając jednocześnie optymalny transfer wilgoci przez cały rok.

Zainteresował Cię nasz produkt?
Skontaktuj się z nami!

Uzyskaj bezpłatną wycenę