Kanały elastyczne z prostym mocowaniem

Kolektory systemu elastycznych kanałów wentylacyjnych służą do rozprowadzania powietrza z kanału centralnego do poszczególnych odgałęzień kanału elastycznego. Oferują prosty sposób mocowania do sufitu.

Elastyczna rura jest mocowana do skrzynki za pomocą korby i połączenia zaciskowego, nie jest wymagane dodatkowe uszczelnienie. Zacisk rurowy ø 160 mm realizowany jest poprzez blokowanie klinów w kołnierzu, nie wymaga dodatkowego uszczelnienia. Rury Spiro muszą być uszczelnione lub wzmocnione silikonem.

601t
Flex_pohlad02

Kanał przeznaczony jest do wymiany powietrza w systemach wentylacji i rekuperacjiZapewnia wysoką elastyczność, pozwala na prowadzenie tras plastycznych o bardzo małym promieniu gięcia. Oferuje opcje instalacji bez potrzeby stosowania dodatkowych zasilaczy i armatury.

Struktura wewnętrznej ściany osiąga mechaniczną odporność na ściskanie do 450 N, umożliwiając montaż rurociągu w konstrukcji montażowej.

Dwuścienna konstrukcja rurowa z częściowo zamkniętymi wnękami powietrznymi  eliminuje hałas powodowany przez przepływ powietrza, zapewniając jednocześnie izolację termiczną. Zastosowane materiały spełniają wymagania materiałów stosowanych w kontakcie z żywnością.
Rura ma przeciwbakteryjną grzybobójczą warstwę wewnętrzną, która zawiera 150 ppm srebra w matrycy polimerowej. Warstwa wewnętrzna jest zatem chroniona przed procesami migracji, jonizacji i elucji.
Zastosowanie srebra zapobiega działaniu bakterii bez względu na temperaturę i wilgotność oraz zapobiega rozwojowi mechanizmów obronnych między bakteriami. Właściwości bakteriobójcze i parametry techniczne rurociągu zostały potwierdzone przez niezależne akredytowane laboratoria. 

Skrzynie przejściowe są bardzo ważnymi komponentami systemu rur. Wykonane z higienicznego materiału, mają na celu zmniejszenie prędkości przepływu w sposób nie turbulentny. Ich kształt i wykończenie pomaga wyeliminować hałas podczas pracy. Technologicznie jest to solidny kawałek bez szczelin, w których mógłby osadzać się brud. Skrzynka jest instalowana poprzez proste przymocowanie jej do sufitu. Służy jako przejściowa redukcja rury Flex o średnicy 90 mm do rury z tworzywa sztucznego lub spiro o średnicy 125 mm.

Elastyczna rura jest mocowana do skrzynki za pomocą korby i połączenia zaciskowego, nie wymagają dodatkowego uszczelnienia. Zaleca się uszczelnienie złącza w celu zamocowania rury spiro.

PB02

Skrzynia przejściowa FLEX

Wszystkie części są zaprojektowane tak, aby pochłaniać dźwięk i są łatwe do czyszczenia.

hranaty01

Klasyczne metalowe pudełko

Konwencjonalne skrzynki przejściowe z blachy mają wiele niedostępnych części, w których brud może osadzać się i nie może być czyszczony.