Pompy ciepła Econordic na CO2

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to źródło energii odnawialnej, które pobiera ciepło ze środowiska zamieniając je później w energię cieplną i wodę użytkową o wysokich temperaturach. Ekologiczne i przyjazne środowisku urządzenie potrafi generować ciepło przy niskich kosztach związanych z eksploatacyjnych. Pompy ciepła są tworzone w taki sposób, by mogły służyć swoim właścicielom przez długi czas, sięgający nawet do 30 lat użytkowania.

 

Pompa ciepła ECONORDIC WH4 (typu powietrze-woda) jest stworzona na autorskiej technologii FLEXIT, wykorzystującą czynnik CO2, dzięki czemu możesz cieszyć się niebywałą wydajnością. Jako jedyni producenci na świecie możemy pochwalić się, że operujemy tą technologią dla domów jednorodzinnych!

Ekologiczne, powietrzne pompy ciepła Econordic od producenta FLEXIT

Pompy-ciepła-econordic-wh4

ECONORDIC WH4
  • Ogrzewanie (C.O.)
  • Ciepła woda(C.W.U.)
  • Wentylacja z rekuperacją
Pompy-ciepła-econordic-wh4
ECONORDIC W4
  • Ciepła woda(C.W.U.)
  • Wentylacja z rekuperacją

ECONORDIC W4/WH4 - cała kotłownia w jednym miejscu

Pompa ciepła

Jako jedyni wśród producentów pomp ciepła wytwarzamy jednostki bazujące na CO2, które charakteryzują się większą wydajnością niż urządzenia na F-GAZ. Technologia działająca na CO2 umożliwia pracę pompy ciepła w jednym urządzeniu. W konsekwencji nie ma potrzeby instalowania jednostki zewnętrznej, dzięki czemu nie musimy gospodarować specjalnie dedykowanego obszaru na podwórku. Dodatkowo czynnik CO2 pozwala oszczędzić na kosztach dotyczących przeglądów, w opozycji do F-Gazów.

Rekuperacja

Rekuperator to urządzenia mające za zadanie dostarczyć do domu świeże powietrze pobierane z zewnątrz, w międzyczasie usuwając zanieczyszczenia. Dzięki temu rozwiązaniu możemy mieć świeże powietrze cały czas bez konieczności otwierania okien. W związku z tym to rozwiązanie jest bardzo dobrym atutem w okresie zimowym.

Hydraulika

ECONORDIC posiada wbudowany układ hydrauliczny wykonany ze stali nierdzewnej. Dzięki podłączonej pompie ciepła oraz czynnikowi CO2 minimalna temperature wody wynosi aż 60 stopni Celsjusza! Zbiornik o pojemności dwustu litrów w zupełności wystarczy, by utrzymać ciepłą wodę dla całej rodziny!

Pompa ciepła powietrzna

Powietrzne pompy ciepła działają na dwa sposoby, mówiąc w skrócie; jedna pobiera powietrze i zamienia w wodę, w celu ocieplenia mieszkania. Druga opcja polega na przepuszczaniu powietrza i jego ogrzewaniu, w efekcie ogrzewając pomieszczenia. W rzeczywistości działają na bardzo podobnych zasadach. Dzięki temu zastosowaniu możemy cieszyć się ciepłem w domu poprzez pobór powietrza z zewnątrz i przekonwertowanie gazu w wodę. W związku z tym po podłączeniu odpowiedniej instalacji będzie w stanie ogrzać dom i wodę użytkową. Na dodatek możemy wyróżnić dwa warianty urządzenia – Split oraz Monoblock.

wentylacja mechaniczna Flexit

Pompa ciepła - monoblock czy split?

MONOBLOCK

Pompa ciepła typu monoblock to dobre rozwiązanie dla osób, które cenią sobie minimalizm i większą przestrzeń, ponieważ wszystko znajduję się w jednym urządzeniu. Cechują się mniejszą awaryjnością, w dodatku nie potrzebują kontroli szczelności w przeciwieństwie do pompy ciepła typu split. Wszystko dlatego, że całość jest hermetycznie zamknięta.

SPLIT

Rodzaj pompy ciepła o nazwie split, w której skład wchodzą dwa urządzenia; jednostka wewnętrzna oraz zewnętrzna. Należy pamiętać, że przy tym wyborze trzeba wyodrębnić specjalny obszar na swoim podwórku, gdyż musi pobierać dużą ilość powietrza. W przeciwnym razie pompa ciepła wydawałaby za dużo hałasu w pomieszczeniu. Dodatkowo instalator bez uprawnień na F-GAZ nie ma możliwości podłączenia tego rodzaju urządzenia.

 

Wskaźniki SCOP oraz COP w pompie ciepła

COP – Coefficient of Performancejeden ze współczynników wydajności urządzenia, często uznawany za najważniejszy. Krótko mówiąc, COP ma za zadanie pokazać nam ilość zużytej energii elektrycznej i dostarczanej energii cieplnej w tej samej chwili. Trzeba mieć na uwadze, że współczynnik i parametry mogą być zmienne w zależności od pompy ciepła oraz źródła.

SCOP – Seasonal Coefficient of Perfomance pozwala na pomiary efektywności urządzenia biorąc pod uwagę cały rok lub sezon grzewczy. Podsumowując; bardziej miarodajnie pokazuje parametry urządzenia, gdyż uwzględnia zmienne warunki podczas pracy pompy ciepła.

zdalnie-obslugiwane-rekuperatory-flexit
pompa ciepła co2

Duże straty ciepła? Nie z ECONORDIC!

Pompa ciepła traci swoją moc grzewczą przy bardzo niskich temperaturach, jednakże w ECONORDIC straty są minimalne. W miejscu, gdzie znajduje się czujnik temperatury miesza się zimne powietrze pobierane z dworu oraz ciepłe powietrze, które jest wyrzucane z domu. W wyniku tego temperatura powietrza wpuszczana dalej do pompy jest już cieplejsza niż na dworze. Na przykład, jeśli na czujniku temperatury jest -21 stopni Celsjusza to traci tylko 0,5 kW mocy grzewczej, za to na dworze może być nawet -28 stopni!

 

pompa ciepła co2

Duże straty ciepła? Nie z ECONORDIC!

Pompa ciepła traci swoją moc grzewczą przy bardzo niskich temperaturach, jednakże w ECONORDIC straty są minimalne. W miejscu, gdzie znajduje się czujnik temperatury miesza się zimne powietrze pobierane z dworu oraz ciepłe powietrze, które jest wyrzucane z domu. W wyniku tego temperatura powietrza wpuszczana dalej do pompy jest już cieplejsza niż na dworze. Na przykład, jeśli na czujniku temperatury jest -21 stopni Celsjusza to traci tylko 0,5 kW mocy grzewczej, za to na dworze może być nawet -28 stopni!

 

Zalety pomp ciepła powietrze-woda

Wysoka wydajność współczynnika CO2

Współczynnik CO2 zapewnia wydajność nawet 100% przy mrozach do -14 stopni Celsjusza! W rezultacie możecie cieszyć się maksymalną wydajnością w najgorszych mrozach!

Pompy ciepła są ekologiczne

Pompy ciepła pozytywnie wpływają na środowisko, ponieważ wykorzystują średnio 3 razy mniej energii niż ciepło, które wyprodukują. Dodatkowo nie wydzielają żadnych spalin do atmosfery.

Niskie zużycie energii - niskie rachunki

Oprócz tego, że pompa ciepła jest ekologiczna i wysokowydajna, to rozwiązanie pozwala zaoszczędzić na rachunkach.

Pompy ciepła mogą być całkowicie bezobsługowe

Oprócz tego, że trzeba zadbać o czystość rekuperatora oraz jego konserwację, sama pompa ciepła jest całkowicie bezobsługowa.

Pompa ciepła zajmuje mało miejsca

ECONORDIC W4/WH4 zajmuje tyle miejsca, co dwie lodówki! Wyobraź sobie, że masz całą kotłownię zajmującą niewiele więcej niż 1,5m2!

Możliwość uzyskania dofinansowania

Unia Europejska, która każdego dnia stara się wprowadzać ustawy pomagające środowisku. Z tego powodu oferują pomoc finansową, gdy zdecydujesz się na pompę ciepła.

Najwyższa jakość potwierdzona przez EUROVENT

Eurovent to zewnętrzna instytucja, która sprawdza wydajność urządzenia oraz zgodność parametrów ukazanych przez producentów. Wszystkie nasze produkty zostały poddane testom w najtrudniejszych warunkach, dzięki czemu możesz mieć pewność, że ECONORDIC to najwyższa jakość. W dodatku nasza pompa ciepła zdobyła złoty medal targów instalacyjnych w 2020 roku.

Klienci to nasza rodzina!

Stworzyliśmy usługę FLEXIT CARE specjalnie dla was. Zgodnie z naszą ideą dostarczamy najwyższej jakości standard obsługi klienta. Jesteśmy do twojej dyspozycji przez 12 godzin 7 dni w tygodniu! Usługa FLEXIT CARE obejmuje całkowitą pomoc nawet w okresie pogwarancyjnym.

 

FLEXIT CARE – to my jesteśmy dla Ciebie


  • 5 lat gwarancji

  • opieka pogwarancyjna

  • FLEXIT Cloud – serwis online 12/7

  • zdalny serwis

  • zdalna diagnostyka

flexit-zespol

Posłuchaj opinii zadowolonego właściciela ECONORDIC WH4!

Odtwórz wideo

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla domów rodzinnych?

Uzyskaj bezpłatną wycenę