Dofinansowanie do rekuperacji

PROGRAM "CZYSTE POWIETRZE"

Zastanawiasz się, dlaczego warto wziąć udział w programie Czyste Powietrze i wymienić przestarzałe źródło ciepła? Poza korzyściami dla środowiska naturalnego wymiana urządzeń grzewczych może pozytywnie wpłynąć na Twój domowy budżet. Samo docieplenie nieruchomości wraz z wymianą okien może skutkować aż 40% obniżeniem rachunków za energię cieplną. A dodatkowo, zainstalowanie nowoczesnego i energooszczędnego urządzenia grzewczego zdecydowanie zredukuje koszty eksploatacji domu.

Na które urządzenia FLEXIT możesz dostać dofinansowanie?

 • Nordic CL3
 • Nordic S4
 • Nordic S3
 • Nordic S2 

Co możesz zyskać dzięki programowi Czyste Powietrze?

Lepszą kontrolę nad energią cieplną

Ekologiczne i efektywne ogrzewanie

Wyższe oszczędności za energię

A to nie wszystko! W zależności od Twojego dochodu (jeśli nie przekracza 100 tys. zł rocznie), możesz otrzymać aż 90% dotacji na zakup nowego urządzenia grzewczego. To znakomita okazja, aby skorzystać z nowoczesnych i wydajnych rozwiązań, takich jak nasze rekuperatory.

 • Pompy ciepła z serii EcoNordic niestety nie wchodzą w skład urządzeń, które mogą uzyskać dofinansowanie.

Jak skorzystać z programu Czyste Powietrze - kroki do uzyskania dofinansowania

Czyste Powietrze to program skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli domów, którzy chcą przeprowadzić termomodernizację i ich roczny dochód nie przekracza 100 tys. zł. Jeśli spełniasz te warunki, to masz szansę uzyskać dotację na wymianę urządzeń grzewczych i całą termomodernizację. Wystarczy, że zarejestrujesz się na Portalu Beneficjenta na stronie swojego WFOŚiGW lub złożysz wniosek w serwisie gov.pl lub odpowiednim banku. Następnie wypełnisz wniosek i dołączysz zaświadczenie od wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Nie przegap szansy na poprawę swojego domowego budżetu i ekologicznego ogrzewania!

Wybierz portal, na którym chcesz złożyć swój wniosek o dofinansowanie:

 • Portal Beneficjenta na stronie WFOŚiGW
 • W serwisie gov.pl 
 • Jeden z banków współpracujących z programem
 

Następnie zgłoś to do:

 • Wójta;
 • Burmistrza;
 • Prezydenta miasta

Zmiany w programie Czyste Powietrze - co warto wiedzieć?

Jeśli czujesz się zagubiony w wymaganiach i zasadach programu Czyste Powietrze, nie martw się – jesteśmy tu po to, żeby Ci pomóc. U nas znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

Chcesz wiedzieć, jakie są formalne wymagania programu rządu? Nie wiesz, jak przebiegają poszczególne etapy udziału w programie? Sprawdź naszą stronę, aby poznać szczegóły dotyczące kosztów kwalifikowanych oraz dowiedzieć się, jakie prace termomodernizacyjne możesz uwzględnić w swoim planie remontowym.

Dzięki wprowadzeniu trzeciego, najwyższego poziomu dofinansowania, które pozwala na dofinansowanie nawet do 90% kosztów kwalifikowanych, możliwe będzie przeprowadzenie jeszcze bardziej zaawansowanych prac modernizacyjnych. Ważne jest jednak, aby spełnić określone kryteria, w tym dotyczące dochodu na osobę w gospodarstwie domowym oraz transz rozliczeniowych. Warto również pamiętać, że można łączyć dofinansowanie z innymi gminnymi programami parasolowymi, co zwiększa szansę na uzyskanie wsparcia finansowego na realizację swojego projektu.

Najważniejsze informacje o programie Czyste Powietrze - Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do programu

Agenda:


1. Data rozpoczęcia programu: wrzesień 2018 r.
2. Planowany termin zakończenia realizacji programu: 2029 r.
3. Ostateczny termin składania wniosków: koniec grudnia 2027 roku.
4. Maksymalny koszt dotacji: 69 tys. zł (dla beneficjentów uprawnionych do podwyższonego poziomu dofinansowania).
5. Minimalny koszt dotacji: 3 tys. zł.
6. Formy dofinansowania: bezzwrotna dotacja lub niskoprocentowa pożyczka udzielana przez banki.
7. Działania objęte programem: wymiana źródła ciepła, np. na nowy piec kondensacyjny, pompę ciepła, instalacja 8. systemu fotowoltaicznego, docieplenie przegród budynku, wymiana stolarki okiennej i drzwiowej, montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.
8. Proces wygaszania dotacji na wymianę pieców na kotły węglowe rozpoczął się od 1 lipca 2021.
9. Wprowadzony trzeci, najwyższy próg dofinansowania od 25 stycznia 2022 r.
10. Program Czyste Powietrze jest finansowany przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla domów rodzinnych?

Uzyskaj bezpłatną wycenę