NOWA ERA REKUPERACJI
REKUPERATORY Z SERII NORDIC

Rekuperatory z odzyskiem ciepła i wilgoci

Wietrzenie pomieszczeń jest jedną z czynności, które podwyższają poziom komfortu w naszych domach. W związku z tym w mroźniejsze dni stajemy czasem przed trudnym wyborem – otworzyć okna i wskutek wpuścić do domu zimne powietrze, czy pozostawić je zamkniętymi i zatrzymać ciepło wewnątrz? Rekuperatory ścienne i sufitowe to urządzenia, dzięki którym rozwiążesz problemy z odpowiednim przepływem powietrza w Twoim domu!

 

Taki system wentylacji pozwala na cyrkulację tlenu w idealnej dla Ciebie temperaturze we wszystkich pomieszczeniach. Usuwa zużyte i zanieczyszczone powietrze w międzyczasie dostarczając te świeże, które zostaje pobierane z dworu i dodatkowo oczyszczane oraz ogrzane przez urządzenie.

 

Co wpływa na samopoczucie?
Temperatura

Temperatura to istotny czynnik wpływający na nasz nastrój. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymać ją na poziomie pokojowym, oscylującym w granicach 20-22 stopnie Celsjusza.

Co wpływa na samopoczucie?
Wilgotność

Wilgoć to drugi czynnik, dzięki któremu możesz się cieszyć dobrym samopoczuciem, jednak jest często niedoceniany. Poziom wilgoci na poziomie 40-60% jest najlepszy dla organizmu, a nasze rekuperatory są w stanie te parametry zapewnić.

Co wpływa na samopoczucie?
Jakość

Faktem jest, że jakość powietrza, a mianowicie poziom CO2, LZO. Natężenie smogu i brudu w pomieszczeniach znacząco wpływa na to, jak się czujemy. Filtry F7 w naszych rekuperatorach są po to, aby zatrzymywały nawet najmniejsze cząsteczki zanieczyszczeń.

rekuperacja flexit logo
rekuperator flexit zdjecie

Rekuperatory - zasada działania

Działanie urządzenia można opisać w trzech krokach.

Po pierwsze, rekuperatory FLEXIT pobierają świeże i chłodne powietrze z zewnątrz. Następnie urządzenie oczyszcza je i ociepla powietrzem zaczerpniętym z wnętrza domu.

Po drugie, system rekuperacji nawiewa nawilżone i przefiltrowane powietrze. W konsekwencji wolny od zanieczyszczeń i alergenów tlen jest rozprowadzany po pomieszczeniach.

Po trzecie, W międzyczasie rekuperacja wywiewa nagrzane, nasycone dwutlenkiem węgla. Brudne powietrze wyciągane jest z domu i następnie wyrzucane na zewnątrz. Dzięki temu mechanizmowi unikamy strat w ogrzewaniu.

Z czego składają się nowoczesne rekuperatory Flexit?

Rekuperacja FLEXIT posiada w sobie kilka mechanizmów, dzięki którym możesz cieszyć się świeżym powietrzem w domu przez cały czas. W skład urządzenia wchodzą między innymi:

 
 • Wymiennik obrotowy

 • Instalacja rur/kanałów powietrznych

 • Czerpnia – nawiew oraz wyrzutnia – wywiew

 • Anemostaty

 • Filtry F7

 • Grzałka wtórna/komfortowa

krocce rekuperator flexit

Odpowiednie nawilżenie dzięki obrotowemu wymiennikowi ciepła

Rekuperatory z odzyskiem ciepła powinny również przywracać odpowiednią wilgotność do pomieszczeń, nie tylko ze względów zdrowotnych mieszkańców, ale także dla dobra domu. 

Czy wiesz, dlaczego entalpia (odzysk wilgoci) jest tak ważna dla Ciebie i Twojego domu?

 • Wpływa pozytywnie na kondycję

 • Dobry poziom wilgotności niweluje problemy z gardłem, tym samym rozwiązując problemy z drogami oddechowymi.

 • Osoby przebywające pomieszczeniach z dobrym poziomem entalpii są mniej podatne na infekcję

Wiesz, że wykonujesz 15 000 wdechów i wydechów dziennie w swoim domu?

Dużo, prawda? W domu spędzamy około 70% naszego życia, więc zadbanie o wysoki komfort i poprawę zdrowia domowników to dwie z kilku najważniejszych rzeczy, o które powinniśmy zadbać. Odpowiednia cyrkulacja powietrza, łącznie z odzyskiem ciepła i wilgoci odpowiednio zadba, żebyś u siebie czuł się jak w raju!

flitry F7 do rekuperatora

Rekuperatory i ich korzyści

Zdrowie

Rekuperacja pozytywnie wpływa na twoje zdrowie, a także poprawia sen oraz samopoczucie.

Oszczędność

Dzięki odzyskowi ciepła na poziomie 87% jesteśmy w stanie zaoszczędzić na rachunkach, zwłaszcza podczas najostrzejszych mrozów.

Świeże powietrze

Ciągłe, świeże powietrze odpowiednio rozprowadzane po pomieszczeniach powoduje, że można przestać wietrzyć tradycyjnie.

DLACZEGO FLEXIT?
ZOBACZ CO DOSTAJESZ W STANDARDZIE

Rekuperatory Flexit - Technologie w standardzie

rekuperatory Flexit Twin Filtration

Rekuperacja FLEXIT ma w standardzie podwójną filtrację F7 (wysokiej jakości filtrów niwelująca nawet smog i bakterie) zapewniająca nie tylko czyste i zdrowe powietrze w Waszych domach, ale zachowująca też czyste wnętrze wentylacji mechanicznej.

rekuperacja High Heat Recovery

Rekuperatory z odzyskiem wilgoci idealnie sprawdza się w nowoczesnym budownictwie, ponieważ nawilża powietrze w domu bez konieczności otwierania okien. Rekuperator w efekcie ociepla powietrze z odzysku ciepła i zapewnia nieprzerwaną świeżość.

technologia rekuperacji Silent Air

Doskonała izolacja rekuperatorów FLEXIT i specjalnie zaprojektowane wytłumione silniki zapewniają cichą pracę urządzenia. W rezultacie można  zamontować wentylację mechaniczną, nie tylko w garażu, czy pomieszczeniu technicznym, ale również w łazience, na poddaszu lub na suficie.

rekuperatory Flexit Defrost

Testowane w trudnych warunkach rekuperatory FLEXIT są opracowane w taki sposób, żeby nie zamarzały nawet przy -20 stopniach. Defrost to dodatkowa funkcja odmrażania, która powstała na wypadek gdyby zawitały do nas najmocniejsze mrozy. Aby uruchomić funkcję, trzeba mieć pobraną darmową aplikację FLEXIT GO.

technologia Easy Clean+

Kasetowa konstrukcja wysokiej jakości  rekuperacji FLEXIT pozwala na wymianę filtrów w ciągu 30 sekund i utrzymanie urządzenia w czystości. Pamiętajmy, że dbanie o czystą instalację wentylacji mechanicznej to również dbanie o własne zdrowie, ponieważ to właśnie rekuperator dostarcza czyste, przefiltrowane powietrze do Twojego domu.

aplikacja Flexit Go do rekuperatorów

Rekuperatory pokojowe muszą posiadać możliwość sterowania, więc zadbaliśmy o to, aby obsługa była równie łatwa co konserwacja urządzenia. W związku z tym posiadamy darmową aplikację FLEXIT GO, dzięki której można sterować urządzeniem z całego świata. Aplikacja jest intuicyjna i wygodna, a dzięki niej można ustawić wszystko wedle własnych upodobań!

silnik rekuperatora flexit

Czym się wyróżniamy?

Jako FLEXIT posiadamy już niemal 50 lat doświadczenia w produkcji systemów wentylacji i pomp ciepła. Zdecydowanie najważniejsze jest dla nas zapewnienie komfortu i wysokiej jakości usług naszym Klientom.

Jako firma rodzinna wiemy jak ważne jest dbanie o bliskich i o ich zdrowie, dlatego naszą misją jest zagwarantowanie zdrowego klimatu i poprawy jakości życia każdemu naszemu użytkownikowi. Wysokiej jakości urządzenia FLEXIT są testowane w najtrudniejszych surowych skandynawskich warunkach atmosferycznych i wykorzystują najnowsze technologie, żeby zaoferować Wam produkty premium (między innymi rekuperatory) idealne dla poprawy jakości Waszego zdrowia i życia.

Dbamy o klientów jak o rodzinę

FLEXIT CARE to usługa skupiająca się tylko i wyłącznie na Tobie! Naszym celem jest dbanie o jak najwyższy standard i obsługę Klienta, dlatego osobom, które zakupiły naszą wentylację mechaniczną (rekuperatory) oferujemy pomoc i serwis nawet w okresie pogwarancyjnym! W dodatku dzięki opcji chmury producenta oraz aplikacji większość rzeczy możemy wykonać poprzez rozmowę telefoniczną!

Co zyskasz będąc z nami?

 

 • 5 lat gwarancji

 • opiekę pogwarancyjną

 • Flexit Cloud – serwis online 12/7

 • zdalny serwis

 • zdalną diagnostykę

Rekuperator Obrotowy
wentylacja mechaniczna Flexit

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla domów rodzinnych?

Uzyskaj bezpłatną wycenę

flexit serwis kontakt