Akcesoria Instalacyjne

Wirowy anemostat nawiewny jest ostatnim elementem wentylacyjnym, zaprojektowanym do poziomego rozproszenia powietrza. Jego konstrukcja zapewnia intensywne mieszanie powietrza w całej objętości.

Anemostat można podłączyć zarówno do wylotów świeżego powietrza (nawiewu), jak i wylotów powietrza wywiewanego (wywiewu).

  • Może być zamontowany na ścianie lub suficie.


Wewnętrzna konstrukcja łopatek anemostatu zapewnia wysoką wydajność zawirowania, zapewniając w ten sposób duże rozproszenie powietrza w płaszczyźnie poziomej. Zastosowano higieniczny materiał który z dodatkowym zastosowaniem preparatu antybakteryjnego AERIS na bazie enzymu potęguje odporność na zalęganie się bakterii w układzie wentylacyjnym.

anemostat flow do rekuperacji

Filtry SONA (kompatybilne z Anemostatami FLOW)

Filtry Sona to specjalne kapsułki węglowe zawierające węgiel aktywny SC 40, zaprojektowane w celu zmniejszenia ilości zanieczyszczeń w powietrzu dostających się do wnętrza.

Filtr Sona działa na zasadzie ADSORBANCJI filtracji chemicznej – węgiel aktywny SC 40 w postaci cylindrycznych granulek, ma wyjątkowo porowatą strukturę, co pozwala bardzo dobrze wiązać i absorbować substancje lotne w stanie ciekłym lub gazowym.

Filtr Sona skutecznie wychwytuje do 91% dwutlenku azotu (NO2), znacznie poprawiając jakość powietrza w pomieszczeniu.

Sona filtr do rekuperacji

Nasze centrale wentylacyjne są niezwykle ciche same w sobie. Jednak w nocy, kiedy panuje całkowita cisza, może się zdarzyć, że usłyszysz odgłos dmuchanego powietrza. 

Jeżeli chcesz tego uniknąć, nasz tłumiki SoundTrap są doskonałym rozwiązaniem. 

Korzyści z użytkownia SoundTrap

  • Skuteczne wyciszenie odgłosów centrali wentylacyjnej
  • Technologia SoundTrap
  • Połączenie w stylu Mufa
  • Ocieplenie (Wełna 50mm)
  • Elastyczna konstrukcja

Dzięki zastosowaniu technologii SoundTrap nasz tłumik wyciszy wszelkie hałasy dobiegające z centrali wentylacyjnej. Oznacza to spokojną i komfortową noc dla Ciebie i całej Twojej rodziny, bez potrzeby wyłączania urządzenia lub zmniejszania jego trybu działania. 

tlumik soundtrap cicha rekuperacja

Akcesorium pozwalające mierzyć jakość przepływu powietrza oraz jego wydajności. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii Flexit jesteśmy w stanie w czasie rzeczywistym mierzyć przepływ nadmuchiwanego powietrza. 

Kratownice wentylacyjne są częścią instalacji wentylacyjnej biorącą udział w dystrybucji powietrza. Razem z kanałami tworzą rurociąg wentylacyjny. Konieczność montowania kratownic określa ustawa dotycząca warunków technicznych budynku.

Zastosowaniem kratownicy z reguły jest regulacja i odcinanie dopływu powietrza w systemach wentylacyjnych. Taka kontrola pozwala na dostosowanie odpowiedniej strugi napływającego powietrza. Regulacja może odbywać się ręcznie lub automatycznie

kratownica combi do przeplywu powietrza w rekuperacji

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla domów rodzinnych?

Uzyskaj bezpłatną wycenę

flexit serwis kontakt