FLEXIT - Norweski Producent Central Wentylacyjnych

FLEXIT - Innowacyjny Producent Central Wentylacyjnych

Dwa kroki przed konkurencją od 50 lat

Jesteśmy norweskim producentem central wentylacyjnych, dzięki którym dostarczamy świeże i czyste powietrze w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Najnowsze technologie wykorzystywane w naszych urządzeniach zostały opracowane specjalnie z myślą o zimnym klimacie skandynawskim. Jako FLEXIT, czyli wiodący na rynkach skandynawskich dostawca i producent rekuperatorówpomp ciepłaodkurzaczy centralnych i innych innowacyjnych produktów przeszliśmy długą drogę. W efekcie 50-ciu lat doświadczenia i wytężonej pracy udało nam się opracować urządzenia, którymi chcemy się podzielić z Wami.

Filozofia FLEXIT - Producenta Systemów Wentylacyjnych

Zdrowie to nasz priorytet

Produkując nasze urządzenia w głównej mierze dbamy o to, aby pomagały utrzymać zdrowie w dobrej kondycji. Każde nasze urządzenie działa w oparciu o obrotowy wymiennik powietrza, dzięki któremu można odzyskać nie tylko ciepło, ale i wilgoć w pomieszczeniach. To z kolei pozytywnie wpływa na nasze funkcjonowanie i pomaga z problemami związanymi z drogami oddechowymi. Dzięki odpowiednio nawilżonemu powietrzu mieszkańcy domu są mniej narażeni na infekcje. Co jest niezmiernie ważne w dzisiejszych czasach.

Cały FLEXIT to rodzina

Jako firma rodzinna wiemy jak ważne jest zdrowie bliskich.  Z tego powodu od niemal 50 lat produkujemy i nieustannie doskonalimy nasze urządzenia, które przez lata testowane są w najtrudniejszych skandynawskich warunkach. To daje Ci pewność, że inwestujesz w swoim domu w produkty premium, które mogą służyć długie lata i dbać o zdrowie wszystkich osób. Bo chcemy dać Ci to, co najlepsze.

Ekologia ponad wszystko

Świadomość ekologiczna FLEXIT jest niezmiernie wysoka. Cenimy zrównoważony rozwój i zdrowie publiczne. Dodatkowo czujemy się odpowiedzialni i zobowiązani do dbania o środowisko. W związku z tym codziennie stawiamy sobie wysokie wymagania. Stale pracujemy nad rozwojem zrównoważonych rozwiązań, wydajnych procesów i energooszczędnych produktów.

FLEXIT to synonim oszczędności

Nasze urządzenia należą do kategorii technologii energii odnawialnej, w związku z tym są nieodłącznym elementem domu pasywnego. Rekuperator z wymiennikiem obrotowym pozwala na odzysk ciepła nawet do 87%, a łącznie z pompą ciepła bazującą na CO2 dadzą proporcjonalnie szybki zwrot inwestycji.

Poznaj historię FLEXIT Producenta Systemów Wentylacyjnych

1974
Początek
Rozpoczęcie działalności FLEXIT w Norwegii

Latem 1974 roku Finn (47 lat) założył firmę wentylacyjną Finn Martinsen AS. W Orje w Norwegii. Razem ze swoją żoną Anne-Mari wynajmowali niewielkie pomieszczenia. W efekcie zaczęli powoli tworzyć historię, która trwa aż do dziś.Firma z czasem zmieniła nazwę na Flexit i dziś jest własnością jego syna - Pala Martinsena, który jest prezesem zarządu. Dzieci Finn’a prowadząc firmę zdecydowali się na ekspansję na Europę. 

1974-2006
Pierwsze rekuperatory
Produkcja rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym

Ponad 30 lat zajmowaliśmy się produkcją rekuperatorów z wymiennikiem przeciwprądowym. Przez ten czas osiągnęliśmy niebywały postęp technologiczny. Idąc z duchem czasu i naszym innowacyjnym podejściem, zakończyliśmy produkcję wymienników przeciwprądowych i zaczęliśmy pracować nad technologią dla nowoczesnego budownictwa - rekuperacji z wymiennikiem obrotowym.

2006
Rozwój technologii
Rozpoczęcie produkcji rekuperatorów z wymiennikiem obrotowym

Produkcję rekuperatorów z wymiennikiem obrotowym rozpoczęliśmy w 2006 roku. Uświadomiliśmy sobie, jak wielki wpływ ma odzysk wilgoci nie tylko na stan domu, ale także na zdrowie. Wymiennik obrotowy jest o wiele wydatniejszy, gdy weźmie się pod uwagę parametry entalpii (odzysku wilgoci), które w naszych urządzeniach wynoszą ok. 95%. W rezultacie jakość powietrza jest przyjemniejsza.

2019
Teraźniejszość
Rozszerzenie działalności na Polskę oraz na inne kraje europejskie

Ciągły rozwój to jedna z naszych najważniejszych misji, dlatego w 2019 roku postanowiliśmy poszerzyć naszą działalność na kraje europejskie, w tym Polskę. Od tego czasu sukcesywnie rozwijamy i wspinamy się na wyżyny, tak samo jak zrobiliśmy to w krajach skandynawskich. Jesteśmy zdania, że każdy zasługuje na podniesienie standardów życia i chcemy przyłożyć do tego rękę, przy pomocy naszych urządzeń.

Nasze filary wartości jako Producent Central Wentylacyjnych

Cztery filary wartości FLEXIT

To wyróżnia nas od naszej konkurencji

Wartości, którymi się kierujemy są przekazywane w naszej firmie aż od 50 lat. W związku z tym wszystkie nasze technologie, urządzenia i usługi są oparte o: innowacyjność, odpowiedzialność, wiarygodność i trwałość.

Producent Central Wentylacyjnych

Odpowiedzialność

Jesteśmy firmą rodzinną i wiemy jak ważne jest zdrowie bliskich, dlatego dostarczamy produkty najwyższej jakości. Jednocześnie dbamy też o zrównoważony rozwój i środowisko wierząc, że ekologiczne i energooszczędne rozwiązania pozwalają zadbać o naszą planetę. Ze względu na nasze podejście do odpowiedzialności, mamy również usługę FLEXIT CARE, dzięki której masz pewną pomoc przez 7 dni w tygodniu!

Wiarygodność

Wiarygodność to jeden z fundamentów zaufania, dlatego przykładamy wielką wagę do tego, aby wszystko, co związane z naszą firmą było potwierdzone badaniami. W związku z tym wszystkie nasze urządzenia przeszły odpowiednie testy w najsurowszych temperaturach. Ponadto jesteśmy jedynymi producentami na świecie, którzy mają certyfikat EUROVENT na wszystkie urządzenia! Oprócz tego klasę naszych urządzeń mogą potwierdzić instalatorzy jak i użytkownicy!

Innowacyjność

9 technologii, które wykorzystaliśmy w naszych urządzeniach to modernistyczne pomysły, dzięki którym urządzenie stawi czoła najbardziej wymagającym. Wszystkie funkcje mają za zadanie ułatwić dostęp do urządzenia (Kasetowa konstrukcja) oraz możliwość szybkiego wyczyszczenia (System Easy Clean +). Mamy również aplikację FLEXIT GO, dzięki której możesz ustawić parametry urządzenia w każdym miejscu na świecie!

Trwałość

Trwałość to wartość, którą kierujemy się podczas konstruowania naszych urządzeń. Projektując rekuperację i pompy ciepła w głównej mierze patrzymy na to, by jak najdłużej służyło użytkownikowi bez zarzutu. W związku z tym konstrukcja każdego z produktów FLEXIT jest stworzona z aluminium, przez co nie posiada w sobie tworzyw sztucznych.

Jesteś zainteresowany naszymi rozwiązaniami dla domów rodzinnych?

Uzyskaj bezpłatną wycenę!

flexit serwis kontakt