Rekuperatory Obrotowe

Nordic S

Energooszczędne i ciche Rekuperatory Obrotowe z serii Nordic S, wykorzystują najlepsze technologiczne rozwiązania zbierane przez 50 lat z mroźnej Skandynawii. 

Rekuperatory Obrotowe - Seria Nordic S

Wymiennik: Obrotowy
Materiał wymiennika ciepła: Aluminium
Klasa filtra: F7
Zasilanie: 230 V
Częstotliwość: 50 Hz
Silnik: Ebm-Papst
Automatyczne sterowanie: Aplikacja Flexit GO
Możliwość połączenia z okapem: Tak
Możliwość podłączenia do ModBus/BacNet: Tak
Odpływ skroplin: Nie ma potrzeby
Nagrzewnica wstępna: Nie ma potrzeby – urządzenie nie zamarza
Certyfikacja EUROVENT: Tak (wszystkie urządzenia)


Poznaj Technologie Rekuperatorów FLEXIT

Specyfikacja Techniczna

Rekuperator Obrotowy
Nordic S2
Rekuperator Obrotowy
Nordic S3
Rekuperator Obrotowy
Nordic S4
Sprawność cieplna74%81%83%
Wydajność336m3/h350m3/h480m3/h
Poziom hałasu - otoczenie35 dB(A)32 dB(A)39 dB(A)
Poziom hałasu - instalacja54 dB(A)53 dB(A)59 dB(A)
Maks. prędkość wentylatora obr/min320032003980
Moc znamionowa/całkowita679 W679 W1200 W
Wymiary599 x 537 x 700 mm599 x 537 x 700 mm753 x 610 x 650 mm
Waga56 KG56 KG62 KG
Wymiary filtra166 x 272 x 48 mm166 x 272 x 48 mm247 x 365 x 31 mm
Odzyskiwanie wilgoci zima (entalpia)72-80%72-82%74-85%
Certyfikaty EuroventPobierzPobierzPobierz

Pliki do pobrania

Certyfikaty Eurovent

Wszystkie produkty FLEXIT posiadają Certyfikat Eurovent gwarantujące, że nabyty przez instalatora lub klienta produkt posiada parametry zgodne z specyfikacją techniczną umieszczoną w katalogu produktu. Eurovent to światowy lider w dziedzinie certyfikacji wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Sprawdź wszystkie nasze Certyfikaty klikając poniżej.

Rekuperator z Wymiennikiem Obrotowym odzyskuje ciepło i wilgoć z powietrza

Rekuperatory z Wymiennikiem Obrotowym to innowacyjne rozwiązanie, które ma ogromny wpływ na funkcjonowanie Rekuperatora. Prócz świetnych zdolności do odzyskiwania ciepła i filtrowania powietrza posiada on dodatkowe korzyści. Zastosowanie Wymiennika Obrotowego pozwala zachować odpowiednią wilgotność powietrza oraz obniżyć koszty ocieplenia go z zewnątrz. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym, świeżym i komfortowym powietrzem nawet przy bardzo niskich temperaturach do -20 stopni.

Rekuperatory Obrotowe

Rozkład króćów

rekuperatory-krocce-schemat

Krzywe wydajności
Rekuperatorów Obrotowych z Serii Nordic S

Rekuperator Obrotowy Nordic S2

Strumień powietrza (100Pa)
336 m³/h
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe

Rekuperator Obrotowy Nordic S3

Strumień powietrza (100Pa)
350 m³/h
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe

Rekuperator Obrotowy Nordic S4

Strumień powietrza (100Pa)
475 m³/h
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe
Rekuperatory Obrotowe

Aplikacja FLEXIT Go

Dzięki naszej bezpłatnej aplikacji FLEXIT GO możesz wygodnie sterować i monitorować pracę rekuperatora i pompy ciepła z dowolnego miejsca na świecie. Aplikacja ta posiada wiele funkcji ułatwiających użytkowanie i jest stale rozwijana o nowe aktualizację. Oto kilka z jej funkcji:

  • Zdalne sterowanie
  • Monitorowanie w czasie rzeczywistym
  • Zdalna diagnostyka i serwis
  • Dostosowanie harmonogramu pracy
  • Kontrola procesu FreeCooling
  • Tryb „AWAY”
Logo Flexit Partner

Montaż Rekuperacji w Twoim Domu

Montaż Rekuperacji to klucz do zapewnienia czystego powietrza, oszczędności energetycznych i komfortu w twoim domu. Skontaktuj się z naszymi partnerami w swojej miejscowości i otrzymaj darmową wycenę wraz z profesjonalnym doradztwem dostosowanym do Twoich potrzeb.

Potrzebujesz więcej informacji?

Kliknij na pytanie, aby otrzymać odpowiedź

Rekuperator Obrotowy działa na zasadzie przepływu krzyżowego. Powietrze wydmuchane z budynku przepływa przez jeden kanał, podczas gdy świeże powietrze z zewnątrz przepływa przez drugi kanał. Wewnątrz rekuperatora znajdują się koła wentylacyjne, które obracają się, przyciągając i przepuszczając powietrze przez wymiennik ciepła.

Jedną z głównych różnic między rekuperatorem obrotowym a przeciwwymiarowym jest ich wpływ na wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Rekuperator obrotowy pozostawia wilgotność powietrza na stosunkowo stałym poziomie, co jest korzystne w utrzymaniu komfortu użytkowników.

Wymiennik obrotowy to centralny element rekuperatora. Jest to rodzaj wymiennika ciepła, który działa na zasadzie obrotu. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie ciepła pomiędzy strumieniami powietrza – wydmuchanego i nawiewanego. To właśnie dzięki temu procesowi rekuperator może odzyskiwać ciepło z powietrza wyprowadzanego na zewnątrz i wykorzystywać je do ogrzewania świeżego powietrza.

Seria Nordic S wykonana jest z wysokiej jakości materiałów i nowoczesnej technologii. Charakteryzują się świetnym wygłuszeniem co przekłada się na niski poziomem hałasu w codziennym użytkowaniu. Sprawia to, że są one praktycznie niesłyszalne w mieszkaniach. 

Tak, Rekuperatory z serii Nordic S są skonstruowane w taki sposób, aby można było je zamontować w niezolowanej kratownicy.

Dzięki wąskiej budowie, nasz Rekuperator Obrotowy może być umiejscowione w każdym pomieszczeniu. Można zamontować go w taki sposób, aby wystarczało miejsca na dotarcie do podzespołów. Oprócz zagospodarowanej powierzchni na konserwację nie ma większej potrzeby korzystania z niego stacjonarnie ponieważ obsługa może być dzięki naszej aplikacji FLEXIT Go.

Nie, Rekuperatory z Wymiennikiem Obrotowym nie wymagają posiadania odpływu skroplin, dzięki czemu można zaoszczędzić czas i pieniądze na montażu dodatkowego urządzenia w formie kondensatu.

Wszystkie nasze Rekuperatory Obrotowe mają możliwość sterowania zdalnego dzięki darmowej aplikacji Flexit GO. Dla osób chętnych jest możliwość kupna dodatkowych sterowników.

Gwarancja na nasze wszystkie Rekuperatory Obrotowe wynosi 5 lat od dnia zakupu. Warunkiem utrzymania gwarancji jest między innymi wymiana filtrów raz na rok.

Istnieje możliwość dołączenia czujników przewodowych i bezprzewodowych. Dzięki rozwiązaniu bezprzewodowemu możemy umieścić czujnik w każdym miejscu w swoim domu.

Filtry w naszych Rekuperatorach Obrotowych wystarczy wymieniać raz do roku aby utrzymać ciągłość 5 letniej gwarancji. Z kolei nasza Aplikacja Flexit GO przypomni Ci co 6 miesięcy o jego wymianie. 

Masz pytania?
Napisz do nas i uzyskaj opinię ekspertów!

Logo Flexit

FLEXIT - Producent Rekuperatorów prosto z Norwegii

FLEXIT to producent rekuperatorów, który na przestrzeni 50 lat działalności zyskał zaufanie klientów dzięki wysokiej jakości, innowacyjnym rozwiązaniom i wyjątkowemu designowi. Dbanie o jakość powietrza w Twoim domu lub miejscu pracy stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej dzięki produktom FLEXIT.