Rekuperatory Obrotowe
FLEXIT UNI 4

Energooszczędne i ciche Rekuperatory Obrotowe UNI4 idealnie idealnie pasuje się do większych domów jak i mniejszych obiektów komercyjnych.

Rekuperatory Obrotowe UNI4
Rekuperatory Obrotowe UNI4

Rekuperator Obrotowy UNI 4

Wymiennik: Obrotowy
Materiał wymiennika ciepła: Aluminium
Klasa filtra: F7
Zasilanie: 230 V
Częstotliwość: 50 Hz
Silnik: Ebm-Papst
Automatyczne sterowanie: Sterownik CL600
Możliwość połączenia z okapem: Tak
Możliwość podłączenia do ModBus/BacNet: Tak
Odpływ skroplin: Nie ma potrzeby
Nagrzewnica wstępna: Nie ma potrzeby – urządzenie nie zamarza
Certyfikacja EUROVENT: Tak (wszystkie urządzenia)

 

Poznaj Technologie Rekuperatorów FLEXIT

Specyfikacja Techniczna

Rekuperator Obrotowy
UNI4 RE
Rekuperator Obrotowy
UNI4 R
Sprawność cieplna83%83%
Wydajność660 m3/h660 m3/h
Poziom hałasu - otoczenie58 dB(A)58 dB(A)
Poziom hałasu - instalacja45 dB(A)44 dB(A)
Maks. prędkość wentylatora obr/min29302930
Moc znamionowa/całkowita1655 W355 W
Wymiary540 x 900 x 700 mm540 x 900 x 700 mm
Waga86 KG86 KG
Wymiary filtra459 x 207 x 31 mm459 x 207 x 31 mm
Odzyskiwanie wilgoci zima (entalpia)72-80%72-82%
Certyfikaty EuroventPobierzPobierz

Specyfikacja Techniczna

Certyfikaty Eurovent

Wszystkie produkty FLEXIT posiadają Certyfikat Eurovent, co gwarantuje, że produkt nabyty przez instalatora lub klienta spełnia określone parametry techniczne zgodne z katalogiem produktu. Eurovent to światowy lider w dziedzinie certyfikacji systemów wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. Aby zapoznać się z naszymi certyfikatami, prosimy kliknąć poniższy link.

Rekuperator z Wymiennikiem Obrotowym odzyskuje ciepło i wilgoć z powietrza

Rekuperatory wyposażone w Wymiennik Obrotowy to innowacyjne rozwiązanie, które znacząco wpływa na wydajność działania tych urządzeń. Oprócz doskonałych zdolności do odzyskiwania ciepła i filtracji powietrza, Wymiennik Obrotowy oferuje szereg dodatkowych korzyści. Dzięki jego zastosowaniu można utrzymać odpowiednią wilgotność powietrza i jednocześnie zmniejszyć koszty ogrzewania zewnętrznego. Dzięki temu możemy cieszyć się czystym, świeżym i komfortowym powietrzem nawet w bardzo niskich temperaturach, aż do -20 stopni.

Krzywe wydajności
Rekuperatorów Obrotowych UNI4

Rekuperator Obrotowy UNI4

Strumień powietrza (100Pa)
336 m³/h
Rekuperatory Obrotowe UNI4

Sterownik FLEXIT CL600

wyświetlacz:

 • Czas i data
 • Temperatura powietrza na zewnątrz
 • Temperatura pokojowa
 • Aktualna prędkość jednostki 
 • Aktywny Timer dzienny/tygodniowy
 • Ogrzewanie włączone/
  dezaktywowane

Dodatkowe opcje:

 • Funkcja timera.
 • Kontrola powietrza wywiewanego.
 • Możliwość komunikacji przez Modbus.
 • Kolorowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z tekstem i symbolami.
filter
Odtwórz wideo

Montaż szynowy

Prawie wszystkie elementy są zamontowane na systemie szyn, który umożliwia bardzo szybki demontaż całego urządzenia. 

Regularne czyszczenie jest podstawą utrzymania zdrowej wentylacji, dlatego zdajemy sobie sprawę, że dostęp do wnętrza musi być bardzo prosty

Montaż Rekuperacji w Twoim Domu

Montaż Rekuperacji jest kluczowym elementem zapewniającym czyste powietrze oraz przyczyniającym się do oszczędności energetycznych i podniesienia komfortu w Twoim domu. Zachęcamy do kontaktu z naszymi lokalnymi partnerami, którzy chętnie udzielą Ci darmowej wyceny oraz profesjonalnego doradztwa dostosowanego do Twoich indywidualnych potrzeb.

Partner Logo

Potrzebujesz więcej informacji?

Kliknij na pytanie, aby otrzymać odpowiedź

Rekuperator Obrotowy działa na zasadzie przepływu krzyżowego. Powietrze, które jest usuwane z budynku, przepływa przez jeden kanał, natomiast świeże powietrze z zewnątrz napływa przez drugi kanał. Wewnątrz rekuperatora znajdują się koła wentylacyjne, które obracają się, przyciągając i przechodząc powietrze przez wymiennik ciepła.

Jedną z głównych różnic między Rekuperatorem Obrotowym a Przeciwwymiarowym jest ich wpływ na wilgotność powietrza w pomieszczeniach. Rekuperator obrotowy utrzymuje wilgotność powietrza na stosunkowo stałym poziomie, co przyczynia się do zachowania komfortu użytkowników.

Wymiennik Obrotowy stanowi centralny element rekuperatora. To specjalny rodzaj wymiennika ciepła, który działa na zasadzie obrotu. Jego głównym zadaniem jest przekazywanie ciepła pomiędzy strumieniami powietrza – wydmuchanego z pomieszczenia i nawiewanego świeżego powietrza. Dzięki temu procesowi rekuperator jest w stanie odzyskiwać ciepło z wyprowadzanego na zewnątrz powietrza i wykorzystywać je do ogrzewania świeżego powietrza.

Seria Nordic S jest wykonanym z najwyższej jakości materiałów oraz wykorzystaniem nowoczesnej technologii. Cechuje się doskonałym poziomem izolacji akustycznej, co skutkuje minimalnym poziomem hałasu podczas codziennego użytkowania. Dzięki temu są praktycznie niesłyszalne w mieszkaniach.

Tak, Rekuperatory z serii Nordic S zostały zaprojektowane tak, aby można je było zamontować w nieizolowanej kratownicy.

Dzięki swojej zwężonej konstrukcji, nasz Rekuperator Obrotowy może być umieszczony w każdym pomieszczeniu. Montaż można przeprowadzić tak, aby zapewnić wystarczająco miejsca na dostęp do podzespołów. Poza przestrzenią potrzebną do konserwacji, nie ma większej konieczności korzystania z niego w sposób stacjonarny, ponieważ obsługę można wykonywać za pomocą naszej aplikacji FLEXIT GO.

Nie, Rekuperatory z Wymiennikiem Obrotowym nie wymagają posiadania odpływu skroplin, co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze, które normalnie byłyby potrzebne na zamontowanie dodatkowego urządzenia do obsługi kondensatu.

Wszystkie nasze Rekuperatory Obrotowe mają możliwość sterowania zdalnego dzięki darmowej aplikacji Flexit GO. Dla osób chętnych jest możliwość kupna dodatkowych sterowników.

Gwarancja na wszystkie nasze Rekuperatory Obrotowe wynosi 5 lat od daty zakupu. Jednym z warunków utrzymania gwarancji jest regularna wymiana filtrów, co najmniej raz w roku.

Istnieje opcja podłączenia zarówno czujników przewodowych, jak i bezprzewodowych. Dzięki rozwiązaniu bezprzewodowemu, możemy umieścić czujnik w dowolnym miejscu w naszym domu.

Aby zachować ciągłość 5-letniej gwarancji, wystarczy wymieniać filtry w naszych Rekuperatorach Obrotowych raz w roku. Dodatkowo, nasza aplikacja FLEXIT GO przypomina o konieczności wymiany co 6 miesięcy

FLEXIT - Producent Rekuperatorów prosto z Norwegii

FLEXIT to producent rekuperatorów, który przez ostatnie 50 lat zdobył zaufanie klientów, oferując produkty wysokiej jakości, innowacyjne rozwiązania i wyjątkowy design. Dzięki produktom FLEXIT, troska o jakość powietrza w Twoim domu lub miejscu pracy stała się łatwiejsza niż kiedykolwiek wcześniej.

Masz pytania?
Napisz do nas i uzyskaj opinię ekspertów!