FLEXIT Polska – Norweski Producent Rekuperatorów i Pomp Ciepła

Skandynawska rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna FLEXIT

rekuperacja flexit wentylacja mechaniczna

Zastanawiasz się, czym jest rekuperacja i w jaki sposób może Ci się przydać? Zdrowie, świeże powietrze i oszczędność; wentylacja mechaniczna daje ci trzy w cenie jednego. Musisz mieć na uwadze, że to urządzenie będzie Ci służyć przez całe życie. 

Dlaczego rekuperacja jest Ci potrzebna?

Historia

Wentylacja mechaniczna FLEXIT jest z nami już XIX wieku, a konkretniej od 1974 roku. Słowo rekuperacja pochodzi z języka łacińskiego recuperatio – odzyskiwanie energii. Wynalazcom w krajach skandynawskich w związku z ciągłą walką z tradycyjnym wietrzeniem udało się wynaleźć sposób, aby nie tracić ciepła podczas zyskiwania świeżego powietrza. Zalety odzysku ciepła zrozumiał też twórca marki FLEXIT – Finn Martinsen AS.

 

Zimowy klimat Skandynawii

O północnym klimacie można byłoby opowiadać w nieskończoność, jednakże wszystkie historie sprowadzają się do jednego – surowego uroku krajobrazu oraz mroźnych temperatur. W tych okolicznościach bardzo trudno o możliwość tradycyjnego wietrzenia, gdyż całe ciepło z domu uciekałoby na zewnątrz razem z powietrzem.

Powody, dzięki którym rekuperacja jest ciągle rozwijana

Branża HVAC jest rozwijana od wielu dekad, głównym powodem rozpoczęcia działalności był surowy klimat Skandynawii, przez co tradycyjne wietrzenie sprawiało trudności. Rozwijając systemy rekuperacji odkryto także, że wentylacja mechaniczna daje wiele więcej atutów, niż mogłoby się wydawać. Przede wszystkim chodzi o oszczędność, ale również o korzystny wpływ na środowisko.

 

Rozwój technologii to priorytet, ale wygląd równie ważny!

Oprócz nowoczesnych technologii dbamy również o design naszych urządzeń. Prosty, schludny wygląd sprawi, byś mógł go zainstalować w pomieszczeniach codziennego użytku. (Już nie mówiąc o dźwiękach, ponieważ nawet go nie słychać). Jednak jeśli nie chcesz, by znajdować się w pobliżu, to nie ma problemu! Nasza rekuperacja może być zainstalowana nawet w niezaizolowanych miejscach, do których nawet nie zaglądasz.

rekuperatory sufitowe Nordic CL

Rekuperator sufitowy Nordic CL

Rekuperatory Obrotowe

Rekuperator ścienny Nordic S

Jakie zalety ma rekuperacja?

Potrzeba matką wynalazków

Ciągła chęć polepszania komfortu życia zmusiła ludzi do rozwoju już setki lat temu, dzięki temu mamy coraz większe możliwości. Właśnie w tych okolicznościach rodziły się najlepsze, najbardziej innowacyjne pomysły i właśnie jednym z nich był recupatio.

Wszędzie drogo, ale Ty masz nasz rekuperator…

Rekuperacja to system, który instaluje się na całe życie, w związku z tym można to nazwać “inwestycją w przyszłość”. Dom pasywny to rodzaj budownictwa, który każdy z nas chciałby osiągnąć, chociażby przez minimalne rachunki. Wentylacja mechaniczna jako urządzenie energii odnawialnej przybliży Cię do zmniejszenia cen za mieszkanie do minimum.|

Priorytet to zdrowie, Twoje i Twojej rodziny!
Wentylacja mechaniczna ma wiele zalet, ale należy pamiętać o najważniejszej, czyli wpływie na zdrowie. W domu spędzamy około 70% swojego życia. Dlatego tak ważny jest przepływ świeżego powietrza, a w tym świetnie sprawdza się rekuperacja FLEXIT.

spokojne popoludnie z czystym powietrzem

Świeże powietrze, zdrowie i oszczędność...

Czego chcieć więcej?

Wentylacja mechaniczna FLEXIT, dlaczego nowoczesne budownictwo?

Rekuperacja w nowoczesnym budownictwie...

Dawno, dawno temu…
Czy wiesz, że przez ponad 30 lat produkowaliśmy rekuperatory z wymiennikiem przeciwprądowym? Zdaliśmy sobie sprawę z tego, jaka ilość zalet przeważ na rzecz wymienników obrotowych i zmieniliśmy naszą wizję, jaką kierowaliśmy do was. Musisz wiedzieć, że odzysk ciepła to jeden z dwóch najważniejszych czynników, który wpływa na twój komfort.

Rekuperacja z odzyskiem wilgoci; pomyśl przyszłościowo!
Wyobraź sobie, że właśnie się wybudowałeś. Wymarzony dom, ogródek – twoja własna oaza spokoju.  Twoje marzenia o cudownych czterech kontach właśnie się spełniły. Masz nowoczesny, inteligentny dom, a dzięki rekuperatorowi (bez odzysku wilgoci) i fotowoltaice za rachunki płacisz grosze…

Teraz zobaczmy, co się stanie za 5 lat
Jak powszechnie wiadomo, po nowej budowie dom musi wyschnąć. Przez pierwsze 3 lata rekuperator bez entalpii będzie radził sobie świetnie, ponieważ wilgoć, która jest w ścianach przedostaję się do atmosfery, ale co później? Dom wysycha, a jakość powietrza drastycznie spada, gdyż zabraknie czynnika H2O powietrzu. W efekcie taki przebieg zdarzeń prowadzi do wielu poważnych chorób, przykładowo takich jak astma. 

 

Wentylacja mechaniczna FLEXIT sprzed lat.

FLEXIT dba o klientów…
jak o rodzinę, dlatego nawet nasi najstarsi klienci mogą liczyć na nasze wsparcie. Każdy dom, gdzie gości nasza rekuperacja może sięgnąć po naszą pomocną dłoń nawet w okresie pogwarancyjnym. W razie jakichkolwiek problemów nasza usługa FLEXIT CARE jest dostępna 7 dni w tygodniu! Usługa służy do szybkiego reagowania w kryzysowych sytuacjach. 

Pomożemy online!
Nasza rekuperacja jest wyposażona w specjalną chmurę online. Oznacza to, że wszystkie błędy zapisują się w pamięci elektronicznej, dzięki czemu możemy rozwiązać twój problem drogą telefoniczną, zupełnie za darmo!

Dbamy o klientów jak o rodzinę!

Rekuperator Obrotowy

Czy rekuperacja FLEXIT nada się do małych pomieszczeń?

Nasze urządzenia, takie jak rekuperator sufitowy są przeznaczone dla domów jednorodzinnych. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszystkim są potrzebne produkty o tak dużej wydajności. Rekuperacja decentralna ROOMIE to idealne rozwiązanie dla kawalerek w bloku lub w małych pomieszczeniach

pomieszczenie z rekuperatorem jednopokojowym

Pokój dzienny, łazienka, a może małe biuro?

Nasze rekuperatory Roomie możesz zamontować w każdym pomieszczeniu, gdziekolwiek masz ochotę!

Chcesz wiedzieć więcej?

ARTYKUŁ SIĘ SPODOBAŁ? PODZIEL SIĘ NIM Z INNYMI!

Czy jesteś zainteresowany współpracą z nami?

Masz dodatkowe pytania?

flexit-zespol