Wentylacja mechaniczna

Co to jest wentylacja mechaniczna?

Jak często słyszysz, że ktoś jedzie w góry, aby poczuć moc świeżego powietrza? Każdy z nas próbuje uciec od otaczających nas smogów i zabrudzonego powietrza, ostatecznie rozważając przy tym o wyjeździe i wypoczynku daleko od miejsca zamieszkania. Oprócz wyjazdu istnieje inny sposób, aby cieszyć się świetnej jakości tlenem będąc w domu! Wentylacja mechaniczna to system instalacji, dzięki której podniesiesz poziom komfortu w swoich czterech kątach!

 

Jak to możliwe? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła polega na poborze świeżego powietrza z zewnątrz, oczyszczeniu go (dzięki najwyższej klasy filtrów F7), aby właściwie rozprowadzić je po pomieszczeniach. W międzyczasie zużyte powietrze jest zabierane i oczyszczane, dzięki temu rozwiązaniu urządzenie będzie służyło przez wiele lat. Ostatnim krokiem, jaki wykonuje urządzenie jest wypuszczenie starego, zużytego powietrza na dwór.

 

Wentylacja mechaniczna dostarczy Ci świeże powietrze gdy odpoczywasz

Rodzaje wentylacji mechanicznej:

 • wentylacja mechaniczna centralna (wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i wilgoci)

 • wentylacja mechaniczna decentralna (wentylacja mechaniczna nawiewno-wywiewna)

Wentylacja mechaniczna w domu:

 • poprawia Twój komfort podczas odpoczynku w domu

 • działa pozytywnie na Twoje zdrowie

 • oczyszcza powietrze w pomieszczeniach

Wentylacja mechaniczna FLEXIT poprawia komfort już od 50 lat!

Wyobraź sobie, że potrzebujesz zatrudnić specjalisty; osoby, która wie co robi i zna się na rzeczy. Na co najszybciej zwrócisz uwagę? Na doświadczenie. Jest to zdecydowanie najlepszy argument, który pozwoli Ci wybrać między konkretnymi kandydatami, prawda?


 • 50 lat doświadczenia

 • skandynawska jakość

 • certyfikacja EUROVENT

 

W rezultacie, przez 50 lat pracy nad ulepszaniem naszych urządzeń udało nam się uzyskać technologię, która zadba o Twoje zdrowie i pozwala na łatwą obsługę urządzenia dzięki naszym dwóm udogodnieniom – funkcji Easy Clean+ oraz aplikacji FLEXIT GO.

0
LAT DOŚWIADCZENIA
wentylacja mechaniczna nawiewno wywiewna Nordic

Wentylacja mechaniczna jest dobra nie tylko dla zdrowia, ale również dla kieszeni!

Dla nas najważniejsze jest Twoje zdrowie i samopoczucie, jednakże wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła łącznie z odzyskiem wilgoci ma jeszcze kilka dodatkowych atutów, a mianowicie:

 

 • Pozwala Ci zaoszczędzić na rachunkach

Faktem jest, że produkty z tej kategorii są źródłem energii odnawialnej, więc jeśli myślisz o zbudowaniu domu pasywnego, to rekuperator jest zdecydowanie kuszącą propozycją. Urządzenie umożliwia odzyskanie ciepła aż do 85%, dzięki czemu pozwala na obniżenie kosztów związanych z opłatami podatkowymi.

 

 • Kompatybilność z innymi urządzeniami

Coraz częściej słyszy się o budowaniu inteligentnych domów, więc czemu by nie podłączyć do tego systemu rekuperacji? Wentylacja mechaniczna z odzyskiem wilgoci FLEXIT ma wbudowane moduły ModBus oraz BACnet, dzięki którym możesz podłączyć urządzenie do systemu, w efekcie dając możliwość konfigurowania ustawień pod wszelakie upodobania. Dodatkowo rekuperator można podłączyć do bezsilnikowego okapu, dzięki któremu szybko usuniesz nieprzyjemne zapachy z kuchni. Nasze urządzenia mają również opcję podłączenia również do centralnego odkurzacza, przez co możesz cieszyć się czystością w swoich czterech kątach.

Dlaczego dobry poziom nawilżenia powietrza jest tak ważny?

Wentylacja mechaniczna w domu powinna głównie odzyskiwać ciepło, ale także wilgoć, przede wszystkim ze względu na zdrowie. Należy pamiętać o tym, aby uchronić domowników przed nieprzyjemnymi konsekwencjami. 

Zbyt suche powietrze sprzyja:

 • rozwijaniu się wirusów i bakterii

 • trudnościom w przełykaniu śliny

 • wysuszeniu gardła i podrażnieniu strun głosowych

 • wysuszeniu oczu i skóry

 • nasileniu objawów u astmatyków i alergików

Dzięki rekuperatorom FLEXIT z obrotowym wymiennikiem ciepła możesz zapomnieć o tych problemach!

wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła i wilgoci

Odzysk ciepła

Rekuperator z wymiennikiem obrotowym pozwala na odzysk ciepła nawet do 87%! Wysoka sprawność urządzenia przełoży się na oszczędność oraz płacenie niższych rachunków nawet w najostrzejsze mrozy.

Odzysk wilgoci

Odzysk wilgoci (Entalpia) jest drugim najważniejszym atutem, jaki daje rekuperacja. Brak odpowiedniej ilości wody w powietrzu powoduje poważne podrażnienia skóry oraz dróg oddechowych. Oprócz zalet zdrowotnych rekuperator z odzyskiem wilgoci nie wysusza domu.

Wentylacja mechaniczna FLEXIT - jakie technologie możemy Ci dać

rekuperatory Flexit Twin Filtration

Wysokiej klasy filtry F7 (ePM 1) to całkowity standard w każdym naszym rekuperatorze. Są głównym czynnikiem, dzięki któremu możesz cieszyć się świeżym powietrzem w swoim domu, ale także czystym rekuperatorem, ponieważ zatrzymuje brud i

rekuperacja High Heat Recovery

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła FLEXIT jest stworzona z aluminium. W rzeczywistości oznacza to, że nie ma w nim żadnych tworzyw sztucznych, przez co możesz mieć pewność, że materiały konstrukcyjne nie zużyją się, a urządzenie będzie działało przez wiele lat.

technologia rekuperacji Silent Air

Silent Air to technologia opierająca się na perfekcyjnie zaprojektowanej obudowie silnika z dodatkowym tłumikiem wewnętrznym. Akustyczna obudowa skutecznie tłumi dźwięk pracy silnika, a pomaga w tym także tłumik zewnętrzny, który w efekcie skutecznie zwalcza turbulencje.

rekuperatory Flexit Defrost

Wentylacja mechaniczna FLEXIT jest przystosowana do skandynawskich zim. Z tego powodu dodaliśmy funkcję DeFrost, dzięki której urządzenie nie zamarznie nawet w najostrzejszych warunkach pogodowych. Funkcję można włączyć poprzez naszą aplikację FLEXIT GO.

 

technologia Easy Clean+

Easy Clean to technologia, która pozwala na łatwy dostęp i szybką konserwację urządzenia. Dzięki szynowej konstrukcji można wyciągnąć każdą część urządzenia i dokładnie wyczyścić. Wymiennik obrotowy można umyć nawet pod prysznicem!

 

aplikacja Flexit Go do rekuperatorów

W standardzie posiadamy aplikację, która pozwala na sterowanie urządzeniem oraz ustawienie parametrów według własnych upodobań. Aplikację można pobrać z Google Play na system android oraz na App Store. Funkcja jest w pełni darmowa i pozwala sterować urządzeniem z całego świata!

wartości FLEXIT

Wartości FLEXIT- dwa kroki do przodu od 50 lat...

Odpowiedzialność; jesteśmy świadomi tego, jak ważne dla Ciebie jest twoje zdrowie i zdrowie twoich bliskich.  W związku z tym chcemy dołożyć cegiełkę do waszego szczęścia i z pełną odpowiedzialnością pilnujemy, by dostarczyć Ci produkty najwyższej jakości.

Wiarygodność; 50 lat doświadczenia w produkcji wentylacji mechanicznej, sprawiło, że w krajach skandynawskich jesteśmy numer jeden wśród producentów.  W dodatku jesteśmy jedynym producentem na świecie, który uzyskał certyfikację EUROVENT na wszystkie urządzenia!

Trwałość; jesteśmy pewni naszych urządzeń, dlatego dajemy aż 5 lat gwarancji! Jeśli chodzi o konstrukcję, dla nas na pierwszym miejscu jest, aby urządzenia służyły jak najdłużej, dlatego przykładamy do tego wielką wagę. 

Innowacyjność; 9 nowoczesnych technologii, które mają na celu zadbać o twoje zdrowie i także ułatwić sterowanie urządzeniem. Każdy z naszych patentów opiera się na autorskich mechanizmach, które ciągle staramy się udoskonalać.

Więcej o nas dowiesz się tutaj

Wentylacja mechaniczna... jak w operze?

Cenisz sobie ciszę i spokój w domu? Dobrze o tym wiemy! Projektując nasze rekuperatory poddaliśmy je wielu testom, aby zapewnić Ci jak największą satysfakcję. Nie mogliśmy pozwolić, żeby głośność urządzenia przeszkadzała w codziennych obowiązkach. W związku z tym, o ciszę w Twoim domu z naszym rekuperatorem zadbało laboratorium, które również projektowało operę w Oslo – stolicy Norwegii!

 

Jesteśmy w stanie zapewnić, że rekuperator FLEXIT przez wszystkie lata żywotności będzie służył Ci śpiewająco. Wysoka jakość naszych produktów potwierdza nie tylko doświadczenie, ale także rzetelne instytuty badawcze! Nasze urządzenia posiadają certyfikację EUROVENT, czyli instytucji, która gwarantuje precyzyjność pomiarów oraz najwyższą klasę jednostki. Jako jedyni producenci na świecie możemy pochwalić się tym, że wszystkie nasze jednostki zasługują na międzynarodowe wyróżnienie.

 

cicha norweska rekuperacja

Obejrzyj nasz film przedstawiający NORDIC S

Odtwórz wideo

Masz pytania?
Napisz do nas i uzyskaj opinię specjalistów!